Tidtabell

Tur 1 

2022-06-20
|
2022-09-25
Gällivare Resecentrum  →
09:00
Ritsemvägskäl Väg 45 →
09:30
Kebnats / Saltoloukta →
10:35
Stora sjöfallet Ankomst  →
10:50
Stora sjöfallet Avgång →
11:25
Suorva vid väg →
11:45
Vakkotavaare →
11:55
Ritsem hamnen →
12:25
Ritsem →
12:30
Ritsem →
13:20
Ritsem hamnen →
13:25
Vakkotavaare →
14:00
Suorva vid väg →
14:10
Stora sjöfallet Ankomst →
14:20
Stora sjöfallet Avgång →
14:50
Kebnats / Saltoloukta →
15:20
Ritsemvägskäl Väg 45 →
16:20
Gällivare Resecentrum →
16:50

Tur 2

2022-07-08
|
2022-09-04
Ritsem →
10:20
Ritsem hamnen →
10:25
Vakkotavaare →
10:50
Suorva vid väg →
11:00
Stora sjöfallet Ankomst →
11:10
Stora sjöfallet Avgång →
11:25
Kebnats / Saltoloukta →
11:45
Ritsemvägskäl Väg 45 →
12:45
Gällivare Resecentrum →
13:15
Gällivare Resecentrum →
14:15
Ritsemvägskäl Väg 45 →
14:45
Kebnats / Saltoloukta →
15:45
Stora sjöfallet Ankomst →
16:05
Stora sjöfallet Avgång →
16:20
Suorva vid väg →
16:30
Vakkotavaare →
16:40
Ritsem hamnen →
17:25
Ritsem →
17:30