Tidtabell

Tur 1 

2022-06-20
|
2022-09-18
Gällivare Resecentrum  →
09:00
Ritsemvägskäl (väg 45) →
09:30
Kebnats / Saltoloukta →
10:35
Naturum (vid väg) →
10:47
Stora Sjöfallet Ankomst  →
10:50
Stora Sjöfallet Avgång →
11:25
Suorva  →
11:45
Vakkotavaare →
11:55
Ritsem hamn →
12:25
Ritsem →
12:30
Ritsem →
13:20
Ritsem hamn →
13:25
Vakkotavaare →
14:00
Suorva →
14:10
Stora Sjöfallet Ankomst →
14:20
Stora Sjöfallet Avgång →
14:50
Naturum (vid väg) →
14:53
Kebnats / Saltoloukta →
15:20
Ritsemvägskäl (väg 45) →
16:20
Gällivare Resecentrum →
16:50

Tur 2

2022-07-08
|
2022-09-04
Ritsem →
10:20
Ritsem hamn →
10:25
Vakkotavaare →
10:50
Suorva →
11:00
Naturum →
11:03
Stora Sjöfallet Ankomst →
11:10
Stora Sjöfallet Avgång →
11:25
Naturum →
11:28
Kebnats / Saltoloukta →
11:45
Ritsemvägskäl (väg 45) →
12:45
Gällivare Resecentrum →
13:15
Gällivare Resecentrum →
14:15
Ritsemvägskäl (väg 45) →
14:45
Kebnats / Saltoloukta →
15:45
Naturum →
16:02
Stora Sjöfallet Ankomst →
16:05
Stora Sjöfallet Avgång →
16:20
Suorva →
16:30
Vakkotavaare →
16:40
Ritsem hamn →
17:25
Ritsem →
17:30